May 29, 2008

jauna galva/ a brand new head

nu jā. saka jau, ka dūdiņas emocionāla stresa gadījumos vienkārši aiziet un apzāģē matus. man gan tā šobrīd bija diezgan nepieciešamība, jo pēc 5 mēnešu ļaušanas matiem dzīvot savu dzīvi, es biju attapusies ar diezgan nekontrolējamu instalāciju sev uz galvas. tā bija burvīga stunda miera un jauku sarunu, un vēl vienas C vitamīna devas manai pašapziņai.

bet tas man lika domāt par ko citu. cik ļoti šeit, LV un Rīgā, visi ir pārņemti ar savu izskatu. Nē, nu nav jau slikti izskatīties smuki un tā, un tas ir pat veselīgi, bet jau pirmajās dienās tik traki krita acīs tas, cik svarīgi šeit ir cilvēkiem izskatīties stilīgi, sapucēti un glancēti pat ikdienā. eju pa ielu, un man liekas, ka esmu nonākusi kaut kādā "sex& the city" sērijā. un visi viens otru ievērtē un nolūko no galvas līdz kājām, un es drīz vien saprotu, ka savā pelēkajā secondhand/Annas jaciņā ar rozā pinu tiešām esmu kā no citas planētas. ne man meikaps, ne man varždūrēji, ne ciku-caku, ne blingbling.
bet. es jūtos pārsteidzoši labi.
jo, citējot Šleseru, es patiešām ticu, ka "skaistums no iekšām nāk".


well. they say that in the case of an emotional stress women just go and cut their hair. this time it was more like a necessity - after letting my hair live their own life for 5 months I ended up with a pretty uncontrollable installation on my head. it turned out to be an adorable hour, full of peace and small talk, and a boost of vitamin C for my self confidence.

But all this made me think about another thing - how important here, in Latvia, is the way you look. No, don't get me wrong, I don't think there is something wrong with wanting to look cute and everything, but it is just so visible and obvious how much it means here to be in fashion, to be trendy and super good looking. I was walking down the street and felt like in an episode from "sex& the city". everyone is checking everyone out, and it wasn't long before I realized that I, with my gray second-hand/Anna's hoodie with the pink pin, am like from a another planet indeed. I don't have make-up, high-heels and what not, and the coolest thing is I don't even care. not anymore.
quoting one very dodgy latvian politician - "the beauty comes from the guts". right?:)